KATARZYNA SZUSTOW
założycielka

fot. Ola GrochowskaOd połowy lat 90. produkuję wydarzenia artystyczne, jak i współtworzę kształt instytucji, festiwali, prywatnych inicjatyw kulturalnych. Byłam świadkiem wielu interesujących, dopracowanych merytorycznie projektów, które nie wzbudziły zainteresowania odbiorców. Często jestem widzem słabych artystycznie wydarzeń, które budzą szeroki oddźwięk medialny. Moją pasją jest skuteczna, kompleksowa komunikacja niepowtarzalnych działań artystycznych.

Dzięki pracy w każdym z sektorów posiadam szerokie spektrum, które pozwala mi szybko lokalizować i nazywać słabe ogniwa w komunikacji w każdym typie organizacji.

Lata 2008-2012 spędziłam w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy im. Gustawa Holoubka, gdzie do moich zadań należało opracowanie, wdrożenie i nadzór nad komunikacją teatru oraz działalność kuratorska w zakresie wydarzeń edukacyjnych, festiwali, projektów merytorycznych.

Doświadczenie w prywatnej klubo-galerii Le Madame (2004–2006) zaowocowało licznymi kontaktami z twórczymi ludźmi świata kultury i mediów. Poznałam w tym czasie, czym jest tworzenie komunikacji kryzysowej, kiedy i jak powinno się jej używać. 

Współpracowałam również z trzecim sektorem – zakładałam stowarzyszenia, fundacje oraz jestem regularnym odbiorcą oferty kulturalnej organizacji pozarządowych. Do dziś, od 2010 roku jestem członkinią komisji z ramienia Komisji Dialogu Społecznego ds. Kultury oraz grupy eksperckiej Biura Kultury/Centrum Komunikacji Społecznej oceniających wnioski złożone w konkursach m.st. Warszawy na realizację zadań publicznych (festiwale i upowszechnianie, edukacja, granty 3-letnie).

Posiadam doświadczenie w projektach międzynarodowych (programowanie, merytoryka, doradztwo strategiczne, komunikacja). Zasiadałam w radach programowych: Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WARSZAWA CENTRALNA (2007–2012), Plenarnego Zjazdu Informal European Theatre Meeting (IETM, 2011). Współpracowałam ze szwajcarskim Teatrem Gessnerallee i centrum artystycznym Rote Fabryk w Zurychu (2006), opracowałam program oraz komunikację inauguracji roku polsko-niemieckiego w Polsce (2005).

W styczniu 2013 roku powołałam samodzielną firmę doradczą SZUSTOW. KULTURA I KOMUNIKACJA, której zadaniem jest tworzenie i wdrażanie najskuteczniejszych modeli komunikacji dla instytucji, inicjatyw i przedsięwzięć kulturalnych.
[fot. Ola Grochowska]

 

ZESPÓŁ SZUSTOW. KULTURA I KOMUNIKACJA:

 

JÓZEFINA BARTYZEL

Komunikacją i PR-em zajmuje się z zawodu i z zamiłowania. Absolwentka filozofii, teatrologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz zarządzania projektami w Szkole Głównej Handlowej, gdzie pod kierunkiem prof. W. Rogowskiego napisała pracę o zarządzaniu ryzykiem w projektach kulturalnych. Przez ponad 10 lat była związana z teatrami, najpierw jako recenzentka, potem szefowa impresariatu (2010-2011), a w latach 2011-2017 jako pracowniczka i managerka Działu Komunikacji dwóch warszawskich scen, Teatru Polonia i Och-Teatru. W Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu przez 2 sezony (2006-2008) współprowadziła spotkania publiczności z twórcami. W latach 2011-2013 prowadziła autorską audycję w RadioJAZZ.FM poświęconej kulturze.

Z Katarzyną Szustow poznała się w 2012 roku, podczas pracy w Teatrze Polonia i w Och-Teatrze, gdzie przez 3 lata dzieliły wspólne biurko w Dziale Komunikacji.

W SZUSTOW. Kultura i Komunikacja zajmuje się m.in. klientami z branży muzycznej i filmowej.
[fot. Marek Szczepański]

 

MAJKA DUCZYŃSKA

Długoletnia szefowa działu informacji i promocji magazynu Aktivist oraz magazynu Exklusiv oraz koordynatorka „Nocnych Marków” – nagród magazynu Aktivist, koordynatorka konkursu „GrafEx” magazynu Exklusiv. Współpomysłodawczyni projektu „Warszawskie Znikające Obiekty Sportowe” i „Krzyku mody” realizowanych w ramach Festiwalu „Warszawy w Budowie” Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Aktywnie uczestniczy w życiu miasta – zarówno w sferze kulturalnej, jak i społecznej.

Majka Duczyńska i Katarzyna Szustow poznały się w 2004 roku przy okazji współpracy magazynu Aktivist i Galerii Le Madame.

W SZUSTOW. KULTURA I KOMUNIKACJA odpowiada za relacje z mediami.

 

PIOTR JĘDRZEJOWSKI

Absolwent Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego (dyplom w roku 2012, specjalizacja: literatura). W latach 2008-2014 związany z Okręgiem Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków, gdzie odpowiadał za komunikację wystaw. Kurator wystaw: „Rajmund Ziemski – malarstwo, lata 60.” (2014 r.), grupy artystów romskich „Zalikierdo Drom / Przerwana podróż” (2014 r.),  „Zdzisław Beksiński. 100 rysunków, 100 zdjęć i 50 obrazów”, asystent kuratora wystawy „ABAKANOWICZ? ABAKANOWICZ!”. W latach 2008-2014 koordynator Nagrody im. Jana Cybisa. Kurator wystaw i redaktor merytoryczny katalogów laureatów Nagrody im. Jana Cybisa za lata 2011 i 2012. Organizator koncertów w Warszawie i w Polsce o zasięgu lokalnym i ogólnokrajowym.

W zespole SZUSTOW. KULTURA I KOMUNIKACJA zajmuje się pisaniem i komunikacją z klientami.
[fot. Ola Grochowska]

 

ANNA MAŁGORZATA KASIŃSKA

Producentka przedsięwzięć kulturalnych. Od 2011 r. pracuje głównie przy projektach filmowych i audiowizualnych. Kierowała produkcją filmów krótkometrażowych: Kaliny Alabrudzińskiej Lena i ja, Klary Kochańskiej-Bajon 10 Apgar oraz teledysków Klary EnchantedThe Cliff. Od 2013 roku współpracuje z reżyserem Dariuszem Gajewskim.

Wcześniej zajmowała się tworzeniem i komunikowaniem wydarzeń kulturalnych. Pracowała m.in. dla: HBO Polska (organizacja wieczorów filmowych „Ekrany świata”, 2006), Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka w Warszawie (komunikacja i PR, 2008-2010), Studia Graficznego Temperówka (seria spotkań edukacyjno-artystycznych „Kulturalna Temperówka” 2010-2011), Fundacji Nie Zawsze Musi Być Chaos (profil programowy i strategia komunikacji fundacji, cykl edukacyjny „Dzieci vs artyści”, 2011-2012).

W 2005 roku w Le Madame zorganizowała „Glam-rock party – Rebirth of Glitter”, gdzie poznała Katarzynę Szustow. W latach 2008-2010 pracowały razem w Dziale Komunikacji i Rozwoju Teatru Dramatycznego.

W SZUSTOW. KULTURA I KOMUNIKACJA odpowiada za  produkcję przedsięwzięć kulturalnych.